Menu

Archief

Afscheid, dat geen afscheid is

Wegens omstandigheden heeft de voorzitter van het dameskoor St Gertrudis te kennen gegeven te willen stoppen met haar taak.

Dat zal even wennen worden, want Jo van Himbergen heeft deze taak met veel verve uitgevoerd. Ze was ruim 50 jaren lid van het kerkkoor in Maarheeze. Nam het voorzitterschap op zich na aanraden van haar vader, koster Harry Himbergen. Nu na maar liefst 47 jaren stopt ze ermee. Een mensenleven bijna. Getrouwd met het koor kunnen we wel stellen, al nam haar echtgenoot Huub Outjers terecht natuurlijk altijd de eerste plaats in. Maar dit nemen we haar niet kwalijk. Onze Jo was zo’n beetje de moeder van het Gertrudis koor,  ze stond midden tussen haar dames, (zong mee als alt) en maakte dat het er warm en gezellig toeven was. Haar dames vormden door de jaren heen een hechte groep van vrijwilligsters, die samen met Jo de sterren van de hemel zongen. Of het nu bij een begrafenis of bruiloft was, Jo stond er. In de loop der jaren mochten zij vele complimenten en ere titels in ontvangst nemen en dat is meer dan terecht. Ze nam haar taak als Voorzitter serieus, regelde de voorkomende zaken. Was het nu een gastoptreden in bejaardenhuis Marishof of optredens buiten onze gemeentegrens Jo regelde het perfect. Zij nam deel aan tal van vergaderingen met het kerkbestuur, overlegde met Pastoors hoe een dienst werd ingevuld. Ze heeft er in deze lange tijd diversen voorbij zien komen. Heel veel tijd van haar zo vruchtbare leven heeft Jo gestoken in ons kerkkoor. Maar niet alleen daar, ook in onze maatschappij was Jo actief. Vrijwilligerswerk, Zonnebloem, ziekenbezoeken, en ook in Marishof was ze vaak te vinden. Een van die pijlers waarop Maarheeze is gebouwd, kunnen we wel stellen. Met grote eerbied nemen wij dan ook 9 maart a.s. afscheid van haar Voorzitterschap. Gelukkig niet van Jo zelf want we hopen dat ze ons nog vaak zal vereren met een bezoekje tijdens de repetities. Ze is en blijft een belangrijke spil van ons Koor.          

                                                                    BEDANKT JO.

Thea van den Bosch: Lid van het St Gertrudis dameskoor Maarheeze
Ga terug naar het overzicht

Download ook onze app

Altijd op de hoogte blijven van ontwikkelingen in Maarheeze? Download dan ook onze speciale app voor Android:

Download app