Menu

Archief

Cranendonck Actueel week 32

Sterkselseweg Maarheeze tijdelijk afgesloten

Van maandag 21 augustus tot 15 december 2023 is de Sterkselseweg in Maarheeze afgesloten voor doorgaand verkeer. De werkzaamheden vinden plaatst vanaf de kruising Vogelsberg - Bruine Akkers- Sterkselseweg tot aan de Schimmelstraat - Sterkselseweg. Gedurende de werkzaamheden is de weg afgesloten voor al het doorgaande verkeer.

Tijdelijke nieuwe bushaltes

De bushaltes voor de ‘Bruine Akkers’ en ‘De Neerlanden’ komen tijdelijk te vervallen. Het betreft buslijn 11. In de afbeelding hieronder zie je de omleidingsroute van deze buslijn. De tijdelijke nieuwe bushaltes staan aangeduid met een rode ster.

De tijdelijke haltes bevinden zich in de Stationsstraat. Voor de richting Eindhoven vind je de halte aan de overzijde van het Kruidvat. Voor de richting Weert stap je in en uit de bus ter hoogte van de kruising Stationsstraat - Kijkakkers. De exacte plek van de haltes vind je op borden aan de lantaarnpalen.

Vernieuwen rioolstelsel

De reden van de wegafsluiting is het vernieuwen van het rioolstelsel in de Sterkselseweg. Ook het straatwerk en de kabels en leidingen worden tegelijkertijd vervangen. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bomen en zonnepanelen

 

Soms zorgt de schaduw van bomen ervoor dat zonnepanelen minder elektriciteit opwekken. We krijgen dan ook regelmatig de vraag of deze bomen daarom gekapt of gesnoeid kunnen worden. We begrijpen de vraag, maar vinden het geen goed idee. We leggen je uit waarom.

 

Groen is belangrijk voor onze gemeente
Bomen, planten, struiken en gras zijn belangrijk voor onze gemeente. Groen haalt het broeikasgas CO2 uit de lucht, levert zuurstof en zorgt hiermee voor een betere luchtkwaliteit. Daarmee is groen goed voor de gezondheid van onze inwoners. Ook zorgt groen voor verkoeling op hete dagen én het vermindert de kans op wateroverlast, omdat boomkronen en ander groen het regenwater beter vasthouden. Voor onze huidige en toekomstige generaties zijn we dan ook zuinig op dit groene kapitaal.

 

Schaduw en dus geen zonnepanelen?
Een beetje schaduw op zonnepanelen hoeft niet erg te zijn. Zonnepanelen wekken ook in de schaduw nog elektriciteit op. Uiteraard wel minder dan zonder schaduw en de terugverdientijd wordt langer. Toch zijn er mogelijkheden om de opbrengst te verbeteren. Vraag je zonnepaneleninstallateur om een schaduwberekening en een goed advies. Hulp nodig bij het vinden van een zonnepaneleninstallateur? Neem daarvoor contact op met het Regionaal Energieloket Cranendonck via www.regionaalenergieloket.nl/cranendonck. Zij helpen je graag en gratis op weg.

 

Meer informatie
Meer lezen over hoe we omgaan met bomen kappen en snoeien? Ga dan naar www.cranendonck.nl/boom-kappen

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hoe ervaar je de veiligheid en leefbaarheid in jouw buurt?

 

Binnenkort ontvang je mogelijk per post een uitnodiging van I&O Research om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor. Dit is een onderzoek naar criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen en het optreden van gemeente en politie bij jou in de buurt. Door jouw mening te geven kun je bijdragen aan de leefbaarheid en veiligheid in jouw buurt. In Cranendonck zijn er 2239 willekeurig gekozen inwoners voor het onderzoek geselecteerd. Ben je geselecteerd? Dan rekenen wij op jouw deelname!

 

De gemeente gebruikt de uitkomsten van dit onderzoek bij het maken van beter beleid voor veiligere buurten. Voor de betrouwbaarheid van het onderzoek is het van belang dat zoveel mogelijk inwoners die een uitnodigingsbrief ontvangen, meedoen aan het onderzoek. Deel jouw ervaringen via de veiligheidsmonitor en geef ons de informatie die wij nodig hebben om de gemeente veiliger en mooier te maken!

 

Het onderzoek begint omstreeks 15 augustus. Deelname aan het onderzoek kan via internet. In de loop der jaren is het onderzoek al in meer dan 300 Nederlandse gemeenten uitgevoerd. De resultaten worden in maart 2024 verwacht.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Werkzaamheden spoor Maarheeze

Van zaterdag 19 augustus 1.00 uur tot maandag 21 augustus ±5.00 uur voert Strukton Rail Nederland onderhoud aan het spoor bij Maarheeze uit. Dit kan voor enige overlast zorgen. Treinreizigers tussen Eindhoven en Roermond moeten rekening houden met 45 minuten extra reistijd. Voor meer informatie over je reis kijk je op www.ns.nl. Vragen of opmerkingen over de werkzaamheden? Ga naar www.struktonrail.nl

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Publicaties

Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning:

 1. Sportlaan 7 Budel: kappen van een boom
 2. Broekkant 63a Budel: vergroten van een bestaande loods
 3. Molenheide 24 Soerendonk: de nieuwbouw/herbouw van een vrijstaande woning
 4. Moonslaan 19b Maarheeze: plaatsen van zonnepanelen

 

Verleende vergunningen:

 1. Koenraadtweg 19 Maarheeze: plaatsen van een tijdelijke woning
 2. Puttenstraat 6 Maarheeze: verbouwing woning
 3. Grootschoterweg 43 Budel-Schoot: realiseren van een bijgebouw
 4. Kluisweg 4 Gastel: tijdelijk plaatsen van een stacaravan

 

Verlenging beslistermijn:

 1. Dissel 47 Maarheeze: plaatsen van een dakkapel

 

Buiten behandeling laten, omdat deze vergunningsvrij is:

 1. Grote Bleek 11 Maarheeze: bouwen van een tijdelijke mantelzorgwoning

 

Verleende evenementenvergunning:

 1. St. Cornelisplein in Gastel: feesttent Gastel Kermis (16 t/m 19 september 2023)

 

 
Ga terug naar het overzicht

Download ook onze app

Altijd op de hoogte blijven van ontwikkelingen in Maarheeze? Download dan ook onze speciale app voor Android:

Download app