Menu

Archief

Maarheeze in het licht

Vanaf 10 december zal de Kerkstraat in Maarheeze elke avond volop in het licht worden gezet. In deze donkere tijden met vele maatschappelijke problemen zal onze Heilige Gertrudis voortaan over ons waken. Daar deed ze in het verleden natuurlijk ook al wel haar best voor, volgens het katholiek geloof. Maar nu gaat ze echt elke nacht oplichten om zo ons dorp op de kaart te zetten. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad maar nu gaat het toch echt gebeuren. De kogel is door de kerk, letterlijk gesproken. De gemeente van Cranendonck en het kerkbestuur hebben groen licht gegeven. De stroom wordt afgetapt van de dichts bij zijnde lantaarnpaal om zo onze mooie historische kerk voortaan te verlichten. Geen graafwerk en geen opstoppingen van verkeer dus. Ook geen donkere dagen meer achter het viaduct en rondom de kerk, maar een zee van licht. Mooi want nu kan ook iedereen vanaf de A2 na 10 december Maarheeze goed zien liggen. Reclame voor ons dorp. Het ligt er natuurlijk wel aan hoe hard men  over de A2 rijdt. En natuurlijk zullen er altijd chauffeurs zijn die maar een flits zullen waarnemen van ons prachtige dorp. Flitsen is nooit goed, weet iedereen uit ervaring. Het veroorzaakt veel ongelukken zoals wij in Maarheeze bijna dagelijks wel horen aan de gillende sirenes. Rijd men op gepaste snelheid zal het beslist een mooi plaatje opleveren. Hoe het eruit zal komen zien weten we al een beetje door het Dickensfestival dat om de 2 jaar georganiseerd word door de Poort van Brabant. Dan immers staat de kerk ook altijd volop in het (Blauw) licht. Waarschijnlijk word het ledverlichting geen blauw, maar gewoon wit .Echter ook dat  kost natuurlijk wel energie. Niet zo geweldig in deze tijden. Maar zo als Cruijff het al zei: “Elk nadeel heef zijn voordeel”. We betalen het tenslotte allemaal samen. En merken er weinig van in de knipbeurs. De feestelijk opening zal worden verricht door Pastoor Sip na een bijeenkomst, waaraan het Sint Joris en Barbara Gilde, de fanfare Poort van Brabant en het dames en herenkoor St Gertrudis uit Maarheeze zullen deelnemen. Dus als u op 10 december het gilde hoort langskomen, mag u zich gerust bij hen aansluiten, graag zelfs. Iedereen is van harte welkom. Het beloofd een hele mooie happening te worden. De bijeenkomst begint in de vooravond op zondag 10 december dus om 5 uur. Zet het maar alvast in uw agenda.
Ga terug naar het overzicht

Download ook onze app

Altijd op de hoogte blijven van ontwikkelingen in Maarheeze? Download dan ook onze speciale app voor Android:

Download app