nlenfrdeplroes
woensdag 25 april 2018 14:46

Cranendonck Actueel week 17

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Cranendonck Actueel - week 17

Bekendmakingen

Ingekomen aanvragen
Stationsstraat 50, Maarheeze.
Wijziging bestemming tuin

Verleend
Nieuwedijk 15, Budel. Uitbouwen woning.
Sint Eloystraat 2a, Budel-Dorplein.
Bestaande bedrijfswoning om zetten naar (privé) woonhuis.
Grootschoterweg 28, Budel-Schoot. Bouwen overkapping.

Sloopmelding
Sterkselseweg 15, Maarheeze. Asbestsanering.
Roerdomp 3, Soerendonk. Asbestsanering.
Bosch 59, Budel. Asbestsanering.
Reepad 2, Soerendonk. Asbestsanering.

Wet Milieubeheer – melding
Fabrieksstraat 106a, Budel. Uitbreiden van de inrichting met een nissenhut.

 

Sjors Sportief & Sjors Creatief in Cranendonck
Oproep aan sportverenigingen/cultuuraanbieders

Sjors Sportief & Sjors Creatief lieten het huidige schooljaar al 370 basisschoolkinderen kennismaken met diverse sportieve en culturele activiteiten binnen onze gemeente. ‘Sjors’ is al jaren een succes onder de basisschooljeugd. Door ‘Sjors’ krijgen de kinderen de kans op laagdrempelige wijze kennis te maken met naschoolse activiteiten binnen de gemeente. Alle aanbieders krijgen de mogelijkheid hun activiteit te promoten in het kleurrijke Sjorsboekje, waar kinderen zich vervolgens digitaal voor kunnen inschrijven. Meld uw vereniging ook aan!

Succesformule

Sjors Sportief & Sjors Creatief stimuleren kinderen om actief deel te nemen aan sportieve en culturele activiteiten. Om dit te bereiken hebben wij alle aanbieders nodig. Het programma is inmiddels in ruim 90 gemeenten een bewezen formule en bestaat uit een gebruiksvriendelijk digitaal inschrijfsysteem voor kinderen en verenigingen/aanbieders. Om nog beter in te spelen op de beleving van het kind, is er een ‘mascotte’ gekoppeld aan de kennismakingsactiviteiten genaamd: Sjors!

Meld uw activiteit ook aan!

Uw activiteit wordt geplaatst in het Sjorsboekje en wordt in het nieuwe schooljaar op alle basisscholen in de gemeente Cranendonck verspreid. Hieruit mogen de kinderen één of meerdere activiteiten uitkiezen die hen aanspreekt. Vaak krijgen zij dan de kans gratis een kijkje te nemen bij de activiteit waar zij nieuwsgierig naar zijn. Goede promotie dus voor uw vereniging/organisatie!

Meld uw kennismakingsactiviteit vanaf vandaag aan op www.sportstimulering.nl 

Meer informatie

Bent u niet betrokken bij een vereniging, maar wilt u toch graag een activiteit voor deze doelgroep aanbieden? Dit kan natuurlijk, neem dan contact op met Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

sjo

 

 
   

Bestrijding eikenprocessierups

Vanaf medio april behandelt Lukkien bedrijven BV de inlandse eiken langs alle openbare wegen in gemeente Cranendonck met een biologisch bestrijdingsmiddel. Al jaren bestrijdt de gemeente Cranendonck de eikenprocessierups om te voorkomen dat er een plaag uitbreekt. De brandharen van de rupsen (larven van een onopvallende grijze nachtvlinder) zorgen elk jaar weer voor veel irritaties aan huid, ogen en luchtwegen.

Biologisch bestrijdingsmiddel
Lukkien Bedrijven BV uit Maarheeze behandelt langs alle openbare wegen in onze gemeente de inlandse eiken met een toegelaten biologisch bestrijdingsmiddel. Dit selectief maagmiddel werkt alleen op verpoppende insecten en verstoort daarmee de vervellingscyclus. De natuurlijke vijanden van de rups, zoals sluipwespen en -vliegen, bijen en mijten, worden niet door het middel aangetast. Het middel is zeer efficiënt en effectief en niet schadelijk voor mens en milieu.

Afhankelijk van het weer neemt het bestrijden van de rupsen een aantal weken in beslag. Vervolgens inspecteert Lukkien Bedrijven B.V. op de aanwezigheid van rupsen en/of nesten. Zo nodig vindt er een nabehandeling plaats. Mocht u de komende maanden eikenprocessierupsen of nesten met rupsen aantreffen, dan kunt u dit melden op www.cranendonck.nl bij "iets melden".

Bestrijding eigen terrein
De bestrijding heeft alleen betrekking op de openbare ruimte in de gemeente: dit betekent dat de bestrijding op particulier terrein door inwoners zelf geregeld moet worden. Uiteraard kunt u hiervoor contact met Lukkien Bedrijven B.V. opnemen.


Rioolrenovatie Soerendonk en Maarheeze

In opdracht van de gemeente Cranendonck repareert de firma Van de Kreeke in week 16 tot en met 22 op diverse locaties in Soerendonk en Maarheeze (gedeeltelijk) de riolering.

Reparatie

In 2017 is de kwaliteit van de riolering met videobeelden vastgelegd. De beelden zijn beoordeeld en de locaties die reparatie nodig hebben zijn in kaart gebracht.

De reparaties bestaan meestal uit het aanbrengen van een kunststof voering aan de binnenzijde van het riool waarbij de weg niet opengebroken hoeft te worden. Voordat de voering aangebracht kan wordt het riool gereinigd. Hierdoor ontstaat mogelijk overlast in de vorm van rioollucht en / of borrelgeluiden in het toilet en de gootsteen. Het kan gebeuren dat het water uit sifons van de binnenriolering wordt gezogen. Dit is eenvoudig te verhelpen door de kranen even te laten lopen.


Op enkele plaatsen ontkomt men er niet aan om toch kleine graafwerkzaamheden te verrichten waarbij het verkeer zo min mogelijk wordt gehinderd. Bewoners van de straten waar werkzaamheden plaatsvinden, worden voorafgaand geïnformeerd door de aannemer.

Vragen?

Heeft u nog vragen of wilt u tijdens de uitvoering een melding maken, dan kunt u contact opnemen met Ray Nentwig of Dominique Hochstenbach via telefoonnummer 045 524 1800, of via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

                                                                            

 

Klimaatbestendig Cranendonck
Uitnodiging voor werkplaatsen 14 mei en 14 juni

Herinnert u zich nog de zeer extreme regenbuien in 2016, 2014 en 2013, met overstromingen en grote schade tot gevolg voor inwoners en (agrarische) bedrijven? De verwachting is dat dit in toekomst steeds vaker voorkomt doordat het klimaat verandert. Dit is een probleem waar iedereen mee te maken heeft. Daarom wil Cranendonck klimaatbestendig worden, en dat kan alleen als we dat samen doen, op ruimtelijk maar ook op sociaal en maatschappelijk gebied. Dit biedt bovendien kansen om uw eigen leefomgeving te verbeteren, bijvoorbeeld door een groenere omgeving te creëren en minder overlast te ervaren.

Samen klimaatbestendig

Cranendonck wil klimaatbestendig worden om klaar te zijn voor de effecten van klimaatverandering. In twee werkplaatsen willen we met ambtenaren en andere betrokken partijen werken aan een klimaatkaart, klimaatvisie en klimaatagenda. Het tweede gedeelte van de werkplaatsen willen we graag de eerste bevindingen met u delen zodat u kunt meedenken, uw ideeën kunt inbrengen en we samen de visie kunnen aanscherpen.

Werkplaatsen
In de eerste werkplaats brengen we in beeld waar mogelijke problemen liggen en wat we in de toekomst willen. Dit leggen we vast in een zogenaamde klimaatkaart en een klimaatvisie. In de tweede werkplaats vertalen we de klimaatkaart en – visie naar een klimaatagenda. In deze agenda staan alle maatregelen om invulling te geven aan de klimaatvisie.

De werkplaatsen vinden plaats op:

-          14 mei 2018 in de Smeltkroes van 16.00 – 18.00 uur, waarbij een eerste versie van de klimaatkaart en klimaatvisie wordt gepresenteerd en besproken;

-          14 juni 2018 in de Smeltkroes van 16.00 – 18.00 uur, waarbij een eerste versie van de klimaatagenda wordt gepresenteerd en besproken.

Interesse?

Aanmelden kan via de volgende link: www.cranendonck.nl/klimaatbestendig. Nadere informatie kunt u vinden op: www.cranedonck.nl/klimaatbestendig. Of praat mee op www.onscranendonck.nu (project Klimaatbestendig Cranendonck). Voor vragen kunt u mailen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Wij hopen u op beide werkplaatsen te zien zodat we samen verder bouwen aan een fijne leefomgeving voor nu én in de toekomst!

klimaat bestendig cranendonck goed 002

 

 
   

Past een robot binnen uw organisatie?

uitnodiging bijeenkomst 15 mei

Wist jij dat robots ook klein, intelligent, mobiel, snel en nauwkeuring zijn en makkelijk te integreren in een bestaand productieproces?  Ontdek wat voor jou de meest geschikte robot is tijdens deze regio-bijeenkomst op 15 mei georganiseerd door onze samenwerkingsverbanden Brainport en Keyport.

Wat maakt deze optimale inspiratiemiddag interessant? Je krijgt een duidelijk beeld van de mogelijkheden voor jouw organisatie. Praktisch en specifiek! Ontdek vrijblijvend en laagdrempelig wat voor jouw situatie de meest geschikte robot is. Patrick Waltmans van het Cranendonckse IRS-Robotics is één van de sprekers. 

Waar en wanneer?

Datum: dinsdag 15 mei

Tijd: 14.30 tot 18.00 uur

Locatie: Flex Industries, Schootense Dreef 19 in Helmond

Aanmelden

Meld je aan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. 

 

Programma dodenherdenking 4 mei Cranendonck

Budel

Vertegenwoordiger gemeente Cranendonck: burgemeester Henri de Wijkerslooth en wethouder Jan van Tulden

Ceremoniemeester: Frans Verstappen

19.00 uur:           Verzamelen genodigden bij de gedachteniskapel aan de Willem de Zwijgerstraat

19.05 uur:           Spelen van stemmige muziek door harmonie E.M.M. uit Budel

19.15 uur:           Aanvang plechtigheid – dodenappèl

19.18 uur:           Start 2 minuten stilte

19.20 uur:           Kranslegging door vertegenwoordiger gemeente Cranendonck en familieleden m.m.v.    een lid van de Bond van Wapenbroeders. Gelijktijdig brengt het St. Jorisgilde een vendelgroet

19.25 uur:           Spelen van The Last Post door een lid van harmonie E.M.M.

19.27 uur:           Toespraak burgemeester Henri de Wijkerslooth gemeente Cranendonck

19.30 uur:           Volkslied het Wilhelmus door harmonie E.M.M. uit Budel

19.35 uur:           Vertrek op eigen gelegenheid naar het kerkhof te Budel-Dorplein

Budel-Dorplein

Vertegenwoordiger gemeente Cranendonck: burgemeester Henri de Wijkerslooth en wethouder Jan van Tulden

19.30 uur:           Spelen van stemmige muziek door harmonie Les Echos de  Dorplein

19.45 uur:           Verzamelen bij het kerkhof te Budel-Dorplein

19.58 uur:           Aanvang plechtigheid

20.00 uur:           Start 2 minuten stilte Nederlandse graven

20.02 uur:           Kranslegging door vertegenwoordiger gemeente Cranendonck en familieleden

20.05 uur:           Spelen van The Last Post door een lid van harmonie Les Echos de Dorplein

20.10 uur:           Toespraak jan van Tulden gemeente Cranendonck

20.15 uur:           Nederlands volkslied

20.20 uur:           Start 2 minuten stilte Engelse graven

20.22 uur:           Kranslegging door vertegenwoordiger gemeente Cranendonck

20.25 uur:           Spelen van The Last Post door een lid van harmonie Les Echos de Dorplein

20.30 uur:           Toespraak Wethouder Jan van Tulden gemeente Cranendonck

20.35 uur:           Engels volkslied

20.40 uur:           afsluiting door vertegenwoordiger gemeente Cranendonck

Maarheeze

Vertegenwoordiger gemeente Cranendonck: wethouder Frits van de Wiel

Ceremoniemeester: de heer Mart van Og

19.30 uur:           Fanfare Poort van Brabant verzorgt een mini-concert bij het monument                                              op het Jan Verheesplein

19.30 uur:           Vertrek van de stoet van genodigden vanuit de Smeltkroes, begeleid door Gilde St. Joris - St. Barbara en Scouting Kizito naar het monument op het Jan Verheesplein.

Programma na aankomst van het gilde + overige op het Jan Verheesplein:

19.45 uur:           Spelen van een koraal door fanfare de Poort van Brabant.

19.45 uur            Gedicht geschreven en voorgedragen door Diana Peskens.

19.50 uur:           Kranslegging door vertegenwoordiger gemeente Cranendonck m.m.v. de koning van het  Gilde St. Joris – St. Barbara.

19.58 uur:           Spelen van The Last Post door Erwin Lemmens, lid van de fanfare de Poort van Brabant.

20.00 uur:           Start 2 minuten stilte.

20.02 uur:           Spelen van het Wilhelmus door fanfare de Poort van Brabant.

20.05 uur:           Toespraak wethouder Frits van der Wiel gemeente Cranendonck.

20.10 uur:           Vendelhulde door Gilde St Joris – St Barbara.

20.20 uur:           Gedicht uitgesproken door Merel Wijnhoven, lid van Scouting Kizito.

20.25 uur:           Gelegenheid tot het leggen van bloemen door leden van de Scouting, scholieren en belangstellenden.

20.30 uur:           Spelen van een koraal door fanfare de Poort van Brabant.

20.35 uur:           Einde.

Soerendonk

Vertegenwoordiger gemeente Cranendonck: Wethouder Frans Kuppens

Ceremoniemeester: de heer L. Vos 

19.00 uur:           Gebedsdienst met medewerking van het Soeriks Muziek Gezelschap

19.45 uur:           Opstellen achter het verzetsmonument op het Jan Maasplein   

19.50 uur:           Spelen van een herdenkingsmars door de bazuinblazers van het St. Jansgilde

19.55 uur:           Toespraak Wethouder Frans Kuppens gemeente

20.00 uur:           Start 2 minuten stilte

20.02 uur:           Kranslegging

20.07 uur:           Bloemenhulde door de familie Maas

20.15 uur:           Spelen van The Last Post door een lid van het St. Jansgilde

20.20 uur:           Postuum vendelhulde aan de op 31 maart 1949 in Nederlands Indië

gesneuvelde gildebroeder Jan Maas, door het St. Jansgilde

20.25 uur:           Spelen van het Wilhelmus door het Soeriks Muziek Gezelschap

20.30 uur:           Slotwoord ceremoniemeester

Laatst aangepast op woensdag 25 april 2018 15:05

1113 reacties

Laat een reactie achter

De redactie houdt het recht alle opmerkingen zonder mededeling te verwijderen.