Logo Maarheeze nu 500px4 weekenddiensten5 aed1 evenement2 afval 33 openbaarvervoer6 politie7 helpende hand

nlenfrdeplroes
dinsdag, 09 april 2019 14:02

project 'onze school' voorbeeld voor burgerinitiatieven

Rate this item
(0 votes)
UIt het evaluatierapport van het project "Onze School" blijkt dat de gemeente vertrouwen moet hebben in de kennis en kunde van de mensen van een burgerinitiatief. Door het maken van goede afspraken en de verantwoordelijkheden op de juiste plek te leggen kan veel op een goedkope manier worden gerealiseerd.
2017 05 07
 
Dit bleek uit een rapport over de realisatie Onze School. In 2010  begon men het burgerinitiatief, maar in het begin was er weinig vertrouwen. Er was veel overtuigingskracht nodig om het vertrouwen te krijgen dat er voldoende deskundigheid bij de vrijwilligers aanwezig was. Maar toen dat eenmaal aanwezig was werd Onze School een succesverhaal. En dat binnen de door de gemeente gestelde subsidie, enkele fondsen en schenkingen maakten dat er zelf wat extra zaken konden worden bekostigd. Alleen de gemeente overschreed het budget voor de begeleiding. Daar werd bijna een ton meer aan uitgegeven dan eerder begroot was.
 
Leo van de Vorst schreef het rapport en wil daarmee geen verwijten maken naar de gemeente, maar hoopt dat er voor de toekomst lering uit wordt getrokken. De inzet van externe projectleiders is in dit soort projecten duur en onnodig.